حضورمدیر اداره کل انتقال خون خراسان جنوبی در فردوس
ان شاء الله با توجه به ظرفیت هایی که در فردوس وجود دارد و همکاری خوبی که بین مسئولین هست، ما هم در جهت راه اندازی این امر تلاش می کنیم چرا که این را یک وظیفه برای خود می دانیم.

حضورمدیر اداره کل انتقال خون خراسان جنوبی در فردوس

آقای دکتر کامبیز مهدیزاده به منظور بررسی و رفع مشکلات موجود در خصوص راه اندازی پایگاه انتقال خون شهرستان فردوس در محل سالن اجتماعات حضرت زهرا (سلام الله علیها) شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس تشکیل جلسه داد.

 

در این جلسه سرپرست شبکه بهداشت و درمان، رئیس مرکز بهداشت، رئیس بیمارستان، رئیس شورای شهر، شهردار و تعدادی از خیرین و سایر مسئولین شهرستان حضور داشتند.

حاضرین جلسه در خصوص کمک به راه اندازی پایگاه انتقال خون در شهرستان اعلام آمادگی نمودند.

مدیر اداره کل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: ما باید برای مردم برنامه ریزی کنیم و با مردم صحبت کنیم و چون این امکان ندارد که با همه مردم صحبت شود لذا باشمانمایندگان مردم که اعضای منتخب محترم شورا هستید صحبت می کنیم.

آقای دکترمهدیزاده خواست تا مردم اطلاعات داشته باشند و امکانات در دسترس مردم قرار گیرد.

وی توضیح داد برای نگهداری خون استانداردهای فوق العاده بالایی وجوددارد تا سالم بودن خون کاملاتأییدوتضمین شود.

آقای مهدیزاده افزود: توصیه کرد باید فرهنگ مشارکت بانوان در اهداء خون کشور بالا رود و خوشبختانه در استان خراسان جنوبی میزان مشارکت بانوان بیشتر از درصد کشوری است ولی هنوز درصد آن پایین است.

آقای مهدیزاده گفت: باید فرهنگ سازی شود تا مردم در امر اهدای خون بیشتر مشارکت نمایند و اینکه مااصرار بر راه اندازی پایگاه انتقال خون در شهرستان و منطقه داریم به این دلیل است که فرآورده های خونی در زمان کمتری در دسترس پزشکان اتاق عمل و برای بیماران قرار گیرد.

این مقام ادامه داد: ان شاء الله با توجه به ظرفیت هایی که در فردوس وجود دارد و همکاری خوبی که بین مسئولین هست، ما هم در جهت راه اندازی این امر تلاش می کنیم چرا که این را یک وظیفه برای خود می دانیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان نیز قول داد تا شرایطی که برای یک پایگاه انتقال خون لازم وباید وجود داشته باشد و نیزخواسته مسئول اداره انتقال خون استان هست را تأمین کند.

آقای مهدی آریافر افزود راه اندازی پایگاه انتقال خون از خواسته ها و مطالبات به حق مردم است و ما در این جهت از تلاشمان دریغ نخواهیم کرد. وی هدف از این امر را خدمت بیشتر به مردم منطقه و مسافرین عزیز به چند استان کشور که ازاین مسیرتردد می کنند،دانست.

مدیر اداره کل انتقال خون خراسان جنوبی بعد از جلسه برای بازدید به مرکز انتقال خون شهرستان رفت و از نزدیک به پزشکان و کارکنان آنجا خداقوت گفت.

 

آقای دکتر مهدیزاده تسریع در رفع مشکلات ساختمانی و اداری مرکز انتقال خون را خواستارشد.

وی در پایان سفر خود به اتفاق مسئولین شبکه بهداشت و سایر همراهان برای ادای احترام بر سر مزار جانباز سرافراز و رئیس فقیدواسبق شبکه بهداشت و درمان فردوس، شادروان آقای دکتر سید محمود میرزائی به روستای بیدسکان رفت و با گل و گلاب مزارش را شستشو داد و برای آن خدمتگزاردولت و جانباز دفاع مقدس و خانواده مرحومش ادای احترام وفاتحه و صلواتی قرائت کرد.

 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان فردوس
تعداد بازدید:
35
تاریخ:
1401/05/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal