سفرمعاون آموزشی وزارت بهداشت به فردوس
شاخص اصلی توسعه ،آموزش است، اگر آموزش آمد بقیه چیزها هم پشت سر خواهد آمد

سفر معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان کشور به فردوس

 معاون آموزشی وزارت بهداشت عصر روز چهارشنبه ساعت 18 به شهرستان فردوس آمد.

مسئولین شهرستان فرماندار، امام جمعه، رئیس و اعضای شورای شهرستان و رئیس شبکه بهداشت و درمان و معاونین و سایر مسئولین شهرستانی از حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت استقبال نمودند.

مشاورمعاون آموزشی وزیر، دکتر عابدی معاون آموزش ،معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند معاون وزیر را همراهی نمودند.

 

سپس در اولین فرصت با خواندن نماز جماعت در نمازخانه دانشکده پیراپزشکی به امامت امام جمعه شهرستان اقامه نمودند.

 

در ابتدای جلسه امام جمعه شهرستان فردوس توصیه ای در خصوص فرمایش امام علی (علیه السلام) خطاب به مالک اشتر که با هزینه و زحمت کم خدمت بیشتر به مردم انجام گیردو نیازهای ابتدایی مردم در یک شهرستان باید فراهم باشد.

حجت الاسلام شاکری گفت زمین و زمان و آماده کردن کارها با مسئولین شهرستان است ولی قدم های بعدی حمایت مسئولین عالی رتبه کشوری هست که می تواند بیشترین خدمت صورت گیرد.

وی افزود: فردوس از قدیم الایام یک مرکز خدمت رسانی در عرصه درمان بوده است و یکی از کهن ترین شهرستان های خراسان به شمار می آید.

فرماندار گفت: مشکل و مطالبه مردم در خصوص ماندگاری پزشکان متخخص است و باید در زمینه ایجاد رفاه و امتیازات برای متخصصین چاره اندیشی شود.

آقای مهندس روشن افزود ما انتظار داریم با توسعه رشته های دانشکده و تکمیل ساختمان سازی در زمین 10 هکتاری مشکل دانشکده سریعتر حل شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ضمن ابرازخرسندی از حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت و آقای دکتر عابدی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در فردوس برای توضیحات خود با ارایه دادن اسلایدهایی، موقعیت شهرستان و امکانات بهداشتی و درمانی و سایر آمار و ارقام و مستندات لازم را که برای ارتقاء جایگاه آموزشی بهداشتی و درمانی فردوس نیاز است را گزارش نمود.

 

 

 دکتر باقری فرد از ساختمان ها وزیرساختهای حوزه بهداشت (زمین 10 هکتاری دانشکده پیراپزشکی در حال ساخت) بیمارستان حضرت رسول (صلّی الله علیه و آله و سلّم) ، فضای آموزشی بیمارستان، بیمارستان شهید چمران، اورژانس بیمارستان، سالن چند منظوره دانشکده پیراپزشکی و بهداشت، ساختمان سلف سرویس دانشکده بازدید نمود.

بعد از بازدیدهای میدانی جلسه ای تشکیل و مسائل مهم بهداشتی و درمانی شهرستان توسط رئیس شبکه بهداشت ودرمان، امام جمعه، فرماندار به سمع و نظر حاضرین رسید.

آقای دکتر باقری ضمن خرسندی از حضور در فردوس طبق قولی که داده بود در اولین سفر و فرصت برای پیگیری خواسته و مطالبه به حق مردم برای ارتقای دانشکده احساس رضایت کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: الحمدلله به قولی در جلسه معاونت آموزشی خدمت دوستان دادیم تا حدودی محقق شد. خوشحالم که شهرستان فردوس شهر علم و ادب هست و به آن شاه کلید اصلی پی برده است و آن شاه کلید توسعه به داشتن ساختمان و وسیله ابزار اینها نیست.

 

شاخص اصلی توسعه ،آموزش است، اگر آموزش آمد بقیه چیزها هم پشت سر خواهد آمد. این جای خوشحالی دارد که از همه قسمت ها امام جمعه، مسئولین شهرستان  وسایرافرادهمت دارند که این ارتقا صورت بگیرد و این چیز درستی است که اگر آموزش در یک شهر یا کشور ارتقاء پیدا کند بقیه خواسته ها هم حاصل خواهد شد.

با بررسی های ذکر شده زیر ساخت های لازم در این شهرستان تقریباً احصا شده است.

در وزارت بهداشت هدف مااین نیست که جلو مجوزها را بگیریم بالاخره یک شاخص هایی داریم که این شاخص ها تعریف شده است ولی بعداً بین این چیزهایی که مکتوب شده و واقعیت هایی که وجود دارد اختلافی هست وماصرفاً برای توجیه اینها باید حضور داشته باشیم و ببینیم که یک منطقه ای هم همتشان این است که یک کار انجام شود ،زیرساخت های اولیه را دارد ،قطعاً این کمک را انجام خواهیم داد و خیلی محصور در جمعیت و چیزهای دیگر نخواهیم شد حال دستورالعمل کلی هست. ممکن است ما برای یک شهرستان 100 هزار نفری مجوز دانشکده بدهیم و به یک شهرستان دیگر با 600 هزار نفر هم ندهیم چون ممکن است آن مختصات لازم را نداشته باشد. الحمدلله در بازدیدی که امروز داشتیم از قائن و هم از این شهر و پیش زمینه ای که داشتیم و مستندات ارایه شده ان شاء الله فکر می کنم که بتوانیم در جلسه شورای گسترش مطرح و مجوزهایی را بدهیم و اگر ایرادی هم باشد مطمئنم با این همتی که در این شهرستان دیدم خود این باعث می شود که ما توجه بیشتری داشته باشیم و آن محدودیت ها را خیلی عامل ندادن این مجوزها قرار ندهیم.مطمئناً با این همتی که همه شما مسئولین دارید قطعاً در پیشرفت بخش آموزشی موفق خواهید بود.

آقای دکتر باقری گفت: معمولاً ما عادتمان این نیست که بیاییم اینجا قول مجوزی را بدهیم ولی الحمدلله دیدیم شرایط خوبی است فراتر از آن چیزی که تصورمان و نظر کارشناسان ما که مستندات را بررسی می کنند این جای پیشرفت دارد. مخصوصاً که در این شهرستان افراد زیادی از علما و طلاب و افراد با علم و ادب برخاستند. ان شالله بتوانیم در جلساتی که خواهیم داشت از درخواست شما توجیه و دفاع کنیم.

 

با توجه به وجود دو بیمارستان در فردوس با تهران تماس گرفتم و در اولین فرصت چون ظاهراً کلان منطقه ای یعنی مشهد تأیید کرده بیمارستان از لحاظ آموزشی و شخصی را مأمور این کار کردم چند روزه انجام شود. همزمان اگر آموزشی شدن بیمارستان مجوزش را بگیرد همزمان با همدیگر این دانشکده هم مجوز دانشکده پزشکی را بگیرد خود این موجب پیشرفت بیشتر می شود .مطمئنم اگر این اتفاق بیفتد طی سال های آتی حتی سال آینده ما می توانیم ببینیم به چه پیشرفت های ان شالله این شهرستان نائل شده است. امید داریم که مشکلات سلامت هم در کنار مشکلات مالی مردم تا حدودی حل شود.

 

منبع:
شبکه بهداشت و درمان فردوس
تعداد بازدید:
169
تاریخ:
1400/12/19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal