سفر رییس دانشگاه به فردوس
افتتاح پروژه هاو تجهیزات پزشکی حوزه سلامت فردوس باحضور رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

افتتاح پروژه هاو تجهیزات پزشکی حوزه سلامت فردوس باحضور رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

طی سفرروزسه شنبه رییس دانشگاه علوم پزشکی وهیئت همراه به فردوس 8پروژه دربیمارستان حضرت رسول(ص) کلینیک تنفسی ، دستگاه اکسیژن ساز 600 لیتری ، بخش آی سی یو 2 ، پی آی سی یو ( آی سی یو کودکان)، جایگاه سوخت بالگرد،بانک خون،آنوسکوپی وماموگرافی افتتاح شد.

ودربخش رادیولوژی بیمارستان شهیدچمران دستگاه رادیوگرافی دندان (او،پی،جی)افتتاح شد.

. همچنین در حوزه بهداشت پایگاه خدمات سلامت حضرت جواد الائمه (ع)به صورت رسمی افتتاح گردید.

 

رئیس دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل حوزه سلامت به ویژه به خاطر این یک و نیم سالی که در حوزه کرونا زحمت کشیدند و همچنین تلاش ها و زحمات فرماندار، نماینده و مسئولین شهرستانی که کمک ما در همه این مراحل بودند و حوزه سلامت را تنها نگذاشتند گفت: امروز توفیق بود برای عرض خدا قوت، خسته نباشید و تشکر از زحمات همه ی پرسنل در حوزه سلامت و شهرستان و همچنین افتتاح 10 پروژه ساختمانی و تجهیزاتی درشهرستان فردوس حضورداریم.

 

آقای دکترمحمددهقانی  با اشاره به مشارکت خیرین عزیز در تامین تجهیزات مورد نیاز بیان داشت: 3 دستگاه از جمله : ماموگرافی، ویدئو آندوسکوپ و OPG که با همت و مشارکت خیرین خریداری شده، در این شهرستان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

 

 رئیس دانشگاه در خصوص اعتبار این پروژه ها افزود: در حوزه تجهیزاتی ارزش ریالی تجهیزات حدود 116 میلیارد ریال برآورد می شود و اعتبار ساختمانی 18 میلیارد و 800 میلیون ریال بوده و در مجموع 134 میلیارد و 800 میلیون ریال ارزش ریالی و اعتباری است که برای تکمیل و تهیه این پروژه ها هزینه شده است.

وی درتوضیح این پروژه ها اینگونه  بیان داشت:  بخش PICU، بخش ICU دوم کرونا،دستگاه ماموگرافی، افتتاح بانک خون، 3 دستگاه ویدئو آندوسکوپ، کولونوسکوپ و OPG  که با کمک خیرین خریداری شده، جایگاه نگهداری سوخت بالگرد اورژانس هوایی، کلینیک تنفسی و دستگاه اکسیژن ساز 600 لیتری در بیمارستان حضرت رسول (ص) ظرفیت خوبی ایجادشده وگفتنی است در خصوص دستگاه اکسیژن ساز، بخشی را خیر محترم و بخشی را دانشگاه تامین کرد که در پیک های 4 و 5 بیماری کرونابه مردم کمک شایان توجهی نمود. همچنین پایگاه سلامت جواد الائمه با 250 متر مربع زیر بنا، 700 میلیون تومان اعتبار 4396 نفر جمعیت تحت پوشش قرار می دهد و دیگر پروژه ارتباط ویدئویی از راه دور (تله مدیسین) برای معاینه و درمان بیماران است که مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

رئیس دانشگاه در ادامه افزود: خوشبختانه با تلاش هایی که صورت گرفت، نامه ای با امضای مقام عالی وزارت به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده و درخواست رسمی کمیسیون ماده 23 برای احداث دانشکده پیراپزشکی فردوس صورت گرفته که یک بخش مهمی از کار انجام شده و گام دوم در سازمان برنامه و بودجه است که همت جمعی را می خواهد تا ان شاءالله بتوانیم در سازمان برنامه و بودجه مجوز کمیسیون ماده 23 ساخت دانشکده پیراپزشکی فردوس را هم بگیریم که ان شالله همه در کنار هم تلاش خواهیم کرد تا این اتفاق بیفتد. در خصوص دستگاه ام آر آی مدت طولانی است که ما برای 3 شهرستان قاین، فردوس و طبس پیگیری می کنیم. همچنین در خصوص اتوبوس آمبولانس پیگیریم که یک دستگاه اتوبوس آمبولانس جدید تحویل بگیریم ولی بر اساسی که قولی که دادیم و تصمیمی که در سطح کلان استان گرفته شده، وقتی که اورژانس شهرستان نهبندان به بهره برداری رسید، اتوبوس آمبولانس به فردوس برگردانده می شود.

وی در خصوص توزیع نیروهای متخصص گفت: در توزیع نیروها تخصصی هم به جایگزینی کسانی که قرار است از شهرستان بروند و هم افراد جدید را در توزیع امسال در نظر گرفتیم. سهمیه نسبتا خوبی (بالای 80 نفر ) برای کل استان تخصیص دادند ولی توزیع هنوز شروع نشده و پیگیریم هرچه سریع تر در آبان ماه توزیع متخصصین انجام شود تا کمبود هایی که وجود دارد را بتوان جبران کرد.

دکتر دهقانی در ادامه از مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهرستان فردوس بازدید کرد و گفت: این مرکز یکی از بهترین مراکز واکسیناسیون سطح استان است که خوشبختانه شهرستان فردوس هم در بحث واکسیناسیون شهرستان جلو دار است که حاصل تلاش ها و زحمات ستاد شهرستانی مدیریت کرونا و مسئولین عزیز شهرستان و همکاران ما در حوزه سلامت می باشد.

 

دکتر دهقانی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم ان شاءالله مردم عزیز شهرستان فردوس از امکاناتی که آماده شده به بهترین نحو بتوانند استفاده کنند و در جهت ارتقای سلامت آن ها موثر واقع شود

 

منبع:
شبکه بهداشت و درمان فردوس
تعداد بازدید:
106
تاریخ:
1400/07/28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal