جلسه ستادکرونا درموج دوم شیوع کرونا
با توجه به شیوع موج دوم کرونا ما در بحث سلامت افراد با احدی شوخی نداریم

جلسه ستاد کرونا در فرمانداری تشکیل شد.

دبیر جلسه ستادکرونای شهرستان با ابراز نگرانی از شیوع کرونا در فردوس گفت : در موج دوم کرونا روستا ها بیشتردرگیر شده اند. کرونا در ادارات نیز بیشتر مشاهده شده و کارکنان را مبتلا کرده است. سومین هفته ای است که وضعیت رنگی هشدار در فردوس قرمز است و از شهرستان های پرخطر اعلام شده است. آمار مبتلایان در شهرستان نگران کننده است. سن و سال مطرح نیست ودر این دوره اپیدمی کودکان، میانسالان، بزرگسالان، سالمندان و به طور کلی همه را در بر گرفته است.

آقای حسینی زاده گفت: مراقبت ها باید بیشتر شود و غربالگری انجام شود . دستورالعمل های جدید رعایت شود و ستاد کرونا تصمیمات مؤثری را اتخاذ کند.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری فردوس گفت: با توجه به شیوع موج دوم کرونا ما در بحث سلامت افراد با احدی شوخی نداریم . تمام دستگاه ها باید دستورالعمل ها را رعایت و نظارت کافی را داشته باشند. در معیشت مردم و کسب و کارها باید تدابیر خوبی گرفته شود تا سلامت مردم به خطر نیفتد.در فضاهای بسته و اجتماعات کسب و کار و ارائه دهندگان خدمت باید آموزش بیشتر و از ماسک به طور اجباری استفاده کنند و به افراد فاقد ماسک ارائه خدمت نگردد.

آقای اسماعیلی گفت: علت تغییر دستورالعمل ها این است که ویروس کرونا ناشناخته است و غیر قابل پیش بینی و در هر وضعیتی شکل و کارکرد جدیدی از خود بروز می دهد به همین خاطر سیاست ها را بهم میریزد ولی سیاست کلی این است که دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود.

وی از حوزه و نهادهای مذهبی و اینکه بیشترین همکاری را با تصمیمات ستاد کرونا داشته اند و دستورات را رعایت نموده اند تشکر و قدردانی کرد.معاون فرماندار اضافه کرد باید علت بروز و افزایش شیوع کرونا در روستاها را مورد بررسی قرار داد.

 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان فردوس
تعداد بازدید:
385
تاریخ:
1399/04/26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal