برگزاری جلسه پویش نجات زندگی با دستان پاک
باتمام مخاطراتی که بیماری کرونا درجهان ایجادکرده ولی خوشبختانه باعث نگرش متفاوت در جامعه شده است و بعضی دستورات بهداشتی نهادینه شده است.

                              

 رئیس مرکز بهداشت گفت :هر میکروبی که از راه دست به بدن انسان سرایت می کند  درمواردی می تواند احتمالاً به مرگ انسان منجر شود.

باتمام مخاطراتی که بیماری کرونا درجهان ایجادکرده ولی خوشبختانه باعث نگرش متفاوت در جامعه شده است و بعضی دستورات بهداشتی نهادینه شده است.

سفارش وتوصیه به شستن دست در دستورالعمل های اجتماعی و دینی ما آمده است آن هم بابیان خیلی ساده ، نه افراط و نه تفریط منتهی به شکل اصولی و بهداشتی باید صورت گیرد.

 

آقای حسینی زاده یادآورشد، مراکز خدمات جامع سلامت یکی از پرخطر ترین مکانها برای شیوع وآلودگی ویروس ها هسنتد پس باید وسایل و مکان هایی که بامراجعین ارتباط داردضدعفونی شود وداین امرکوتاهی صورت نگیرد.

وی دستان را یک عامل بسیار مهم درانتقال بیماریها عنوان کرد ، چون از راه تماس دست با اشیاء و سطوح آلوده است که آلودگی به دهان یا چشم ، گوش ، بینی و وسایل دیگران انتقال می شود، پس در پاک ماندن دستان باید در شرایط کنونی (شیوع ویروس کرونا) بیشتر دقت شود،لذا بهتر است اطلاع رسانی به شیوه جدید و خوب صورت گیرد.

خانم پری افسای (مسئول آموزش سلامت مرکز بهداشت)گفت: پویش دستان پاک هر ساله برگزار می شود ولی امسال بیشتر مدنظر قرارگرفته واهمیت آن درجامعه باید پررنگتر عنوان شود.

 

آقای دکتر دشتی(رییس دانشکده پیراپزشکی)نیز دراین جلسه گفت: باید برای شروع پویش نجات زندگی با دستان پاک ابتدا سازو کار شستن دست در اماکن پرخطر (سوپر مارکت ، میوه فروشی ،نانوایی، ورزشگاه ها و بانکها و ...) راایجادکردو تبلیغات و راهنما برای شستن دست درانظار عمومی نصب شود.

 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان فردوس
تعداد بازدید:
505
تاریخ:
1399/03/29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal