۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
افتتاح طرح مکمل یاری درمدارس فردوس
افتتاح طرح مکمل یاری درمدارس فردوس توزیع قرص آهن و...درمدارس


طرح مکمل یاری آهن و ویتامین D3

 

صبح روز دوشنبه مورخ 2/09/95 ساعت 7:30 همزمان با شروع کلاس درسی دانش آموزان طرح مکمل یاری آهن و ویتامین D3 در یکی از آزموزشگاه های فردوس آغاز شد.

دانش آموزان اولین ساعت آموزشی خود را با یادگیری نحوه ی استفاده از قرص های آهن و ویتامین ها شروع کردند. آموزش و پرورش با همکاری مرکز بهداشت طرح کشوری مکمل یاری را به صورت نمادین در یک آموزشگاه آغاز نمودند.

ابتدا رئیس مرکز بهداشت از اهمیت این طرح نکاتی ایراد و به دانش آموزان توصیه کرد که حتماً در همان ساعت توزیع قرص ها را مصرف نمایند.

مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت نیز با تأکید بر استفاده از قرص های ویتامین D3  و آهن و توضیح اینکه این نوع قرص آهن جدید می باشد و عوارض تهوع و علائم دیگر را ندارد دانش آموزان را تشویق به خوردن آن نمود.

وی افزود مکمل یاری آهن به مدت 16 هفته هر ساله از اول مهر آغاز می شود و هر هفته یک قرص آهن و ویتامین D3 به مدت 9 ماه هرماه یک پرل ویتامین D3 به هر نفر در مدارس در یک ساعت داده می شود تا مصرف نمایند. ضمناً اگر مصرف قرص آهن با خوردن یک عدد پرتقال و نارنگی باشد جذب بهتری خواهد داشت.

این طرح برای گروه هدف دختران اول و دوم متوسطه می باشد.

معاون آموزش و پرورش، ازهمکاران مرکز بهداشت و سایر عوامل بخصوص مدیر آموزشگاه تقدیر و تشکر نمود و با همکاری مرکز بهداشت زنگ آهن یاری را در این آموزشگاه به صدادر آورده و قرص ها بین دانش آموزان با یک عدد نارنگی توزیع گردید.

 در پایان به چند نفر از دانش آموزان که به سوالات رئیس مرکز بهداشت پاسخ درست دادند جوایزی اهدا گردید.

 

 
 
 
 
 
منبع: شبکه بهداشت و درمان فردوس تعداد بازدید: 44 تاریخ درج: 1395/09/03
خراسان جنوبي- شهرستان فردوس - خيابان خرمشهر - شبكه بهداشت و درمان شهرستان فردوس
تلفن: 32722976-056     دورنگار: 32723111-056   كدپستي     E-mail: ferdows[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal