شَبکه بهداشت و درمان فردوس
۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر
جلسه هم اندیشی برای مقابله باکرونادرموج دوم
باافزایش مبتلایان به کروناکارحوزه سلامت سخت تر می شود

جلسه هم اندیشی کارشناسان حوزه بهداشت و درمان در خصوص شیوع موج دوم کرونا

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس گفت: دو مسأله مهم که باید مراقبت شود:

اول سلامتی کارکنان حوزه بهداشت و درمان ودوم این که مسأله سفرها باید بر حسب ضرورت توأم با مراقبت باشد.

 

آقای دکتر نگهبان درخصوص درک این بیماری این گونه عنوان کردکه انسان تا وقتی مبتلا نشده نمی تواند بفهمد که به حال و روز مریض چه گذشته است و چه کشیده است. باید ما سعی کنیم استرس را چه از کارمندان و چه از افراد جامعه کاهش دهیم.

وی به نقل ازمقام وزیر محترم تاکید کرد که سلامت افراد خیلی مهم است ولی مسأله معیشت در اولویت قرار می گیرد.

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت گفت : مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان رو به افزایش است و این یک زنگ خطری است که کار این حوزه را سخت تر می کند.

حسینی زاده علت این افزایش را رعایت نکردن دستور العمل ها و مسافرت ها اعلام کرد. دیگر این که کرونا سن و سال هم نمی شناسد پیر، جوان، نوزاد و همه را درگیر می کند.

وی گفت : آموزش ها و اخبار باید طوری باشد که آلقای آموزشی و اطلاع رسانی درست و سازنده باشد نه این که ترس و وحشت رابه افرادجامعه القاکند.


 

کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری های شهرستان نیز، تحلیلی از روند شیوع بیماری کرونا از ابتدا تا کنون داشت که نتایج حاصله حاکی از این بود که فردوس در وضعیت خوبی نیست و افزایش مبتلایان دلیل این گفته است. وی اضافه کرد که آزمایشات در صورتی انجام می شود که علائم حاد باشد.

آمار نشان می دهد که گروه فعال جامعه که قبلاً کمتر درگیر شده بودند در موج دوم افزایش پیدا کرده است. پس باید توجه بیشتری داشته باشیم و با رعایت کردن  مسائل بهداشتی ،با مشکل جدیدی روبرو نشویم.

 

 

منبع:
شبکه بهداشت و درمان فردوس
تعداد بازدید:
236
تاریخ:
1399/04/23
Powered by DorsaPortal