۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
افتتاح نمایشگاه پویایی جمعیت
افتتاح نمایشگاه پویایی جمعیت افتتاح نمایشگاه

با عنایت به سالروز ابلاغ سیاست های جمعیتی امام خامنه ای(مد ظله العالی) نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با محوریت ازدواج پایدار، فرزندآوری سالم در سالن معراج الشهدا افتتاح شد.

برای افتتاح این نمایشگاه امام جمعه، فرماندار، سایر مسئولین ادارات و کارکنان بهداشت و درمان شرکت نمودند. از جمله محورهای ده گانه نمایشگاه : مسابقه کودکان با موضوع تعداد فرزند ، مسابقات روزانه از مطالب تابلوهای نصب شده در نمایشگاه با جوایز ارزنده، تجلیل از زوج های جوان با مهریه پایین و ازدواج ساده و سالم و ...

دکتر سید محمود میرزایی با عرض خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه مخصوصاً میلاد امام زمان(عج) و همچنین سالروز فتح بزرگ خرمشهر و یاد دلاورمردیهای جوانانی چون جهان آرا رایادآوری نمود.

وی در خصوص هدف بر پایی نمایشگاه پویایی و بالندگی جمعیت ،بکارگیری دستورات و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و دستورالعمل های وزارت بهداشت ودرمان بصورت اقدام عملی در جهت رسیدن به اهداف بزرگ و برنامه های ایران اسلامی است.

دکتر میرزایی یکی از مشکلات کشور را از دست دادن جمعیت جوان و بجای آن رسیدن به جمعیت سالمند عنوان نمود. لذا این رشد منفی باعث شده تا برنامه با مشکلات جدیدی برخورد کند و تأخیر در رسیدن به اهداف برنامه ها را به دنبال داشته باشد.

فرماندار نیز با تبریک فتح خرمشهر به حاضرین در خصوص فرزندآوری به نسل جوان را توصیه نمود و تأثیر فرزند در زندگی و گسترش فرهنگ ازدواج در جامعه را از طریق افرادیکه نفوذ کلام بیشتری دارند و از منظر مبادی دینی فکر و اندیشه شود.

مهندس رجبی مقدم :اخلاق مداری در بعضی کشورها جزء کتاب های درسی و کار عملی دانش آموزان است و به عنوان یک ارزش تلقی می شود. وی با اشاره به تاثیرلقمه حلال و تأثیر آن بر فرزندان که نهایتاً تعالی را برای بچه ها به دنبال دارد.

امام جمعه موقت شهرستان نیز نکاتی را ذکر نمود از جمله لازمه کم کردن آسیب های اجتماعی منوط به زیاد شدن ازدواج است دوری جستن از بعضی کارهای ناشایست مثل مهریه های سنگین و یا تشریفات زاید و اضافی ؛زیبایی ها و معنویات ازدواج را از بین می برد.

 وی گفت : مهریه سنگین، جهیزیه سنگین را برای طرف مقابل به دنبال دارد که عاقبت خوشی را نخواهد داشت و اینها به هم گره خورده است. و دیگر اینکه از علل کم شدن نرخ رشد باروری را عدم استفاده از تغذیه سالم عنوان نمود .

در ادامه پخش کلیپ های سخنان مقام معظم رهبری درباره جمعیت، کلیپ فتح خرمشهر، نمایش حضوری یک زوج جوان درکنار سفره عقدی که پرازصفاوصداقت بود ابه اجرا درآمدو بازدید از نمایشگاه از دیگر برنامه های این نمایشگاه بوده . ضمناً نمایشگاه تا 10 خرداد ماه برای بازدیدکنندگان باز خواهد بود.

 

 

منبع: شبکه بهداشت و درمان فردوس تعداد بازدید: 40 تاریخ درج: 1395/03/05
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- شهرستان فردوس - خيابان خرمشهر - شبكه بهداشت و درمان شهرستان فردوس
تلفن: 32722976-056     دورنگار: 32723111-056   كدپستي     E-mail: ferdows[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal