۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
کویر نوردی درهفته سلامت
کویر نوردی درهفته سلامت کویر نوردی درهفته سلامت

برنامه کویرنوردی در کویر مظفری همزمان با میلاد حضرت علی( علیه السلام) در اولین روز از هفته سلامت برگزار شد.

گروه های شرکت کننده در این مراسم کارکنان شبکه بهداشت ، بیمارستان، دانشکده پیراپزشکی و مراکز بهداشتی بودند. به منظور ایجاد فضای همدلی از سایر شهرستان های همجوار نیز دعوت به عمل آمد و کلیه خانواده ها در کنار هم لحظاتی صله رحم بجای آوردند.

کویر مظفری فردوس در 75 کلیومتری شهرستان فردوس نزدیک روستای پُلند واقع شده که بخاطر اقلیم خشک وکویری با وجود تپه های شنی و ماسه های روان و اتصال این تپه ها به کوه ، نمای زیبایی راایجاد نموده است وگوشه ای از عظمت و قدرت خداوند را می توان در این طبیعت مشاهده نمود.

هوای پاک، سکوت، تمیزی، صدای زوزه باد، ماسه های تمیز و روان، وجود ستارگان بسیار زیاد در شب و دیدن آنها از دیگر خصوصیات کویر است.

رئیس شبکه بهداشت پس از عرض خیر مقدم و تبریک میلاد امام علی(ع) و روز پدر برای حاضرین سخنانی را بیان نمود. دکتر سیدمحمود میرزایی هدف از برگزاری این مراسم را که با توجه به شعار سال سازمان بهداشت جهانی «غلبه بر دیابت با تحرک و تغذیه سالم» صورت پذیرفته بود، ایجاد تحرک و نشاط و سلامتی برشمرد.

وی اضافه نمود آمار مبتلایان به دیابت در جهان 500 میلیون نفر می باشند حال ما باید برای پیشگیری از این بیماری تدابیری را اندیشه کرده و با رعایت و اصول تغذیه ای سالم از بروز آن جلوگیری و یا لااقل عوارض آن را کاهش دهیم. از دیگر راه های پیشگیری این بیماری ورزش و تحرک ، استفاده از غذاهای سالم، جلوگیری از پرخوری ها و فست فودها است.

در این مراسم مسابقات متنوعی از جمله مسابقه بادبادکها، مسابقه صدای برتر، پیاده روی بر فراز تپه شنی ، نوشیدن چای آتشی، مسابقه برای کودکان، برنامه صدا و ساز محلی، چوب بازی محلی، موسیقی سنتی و ... برگزار شد. و به برندگان جوایزی تقدیم شد. در پایان مراسم کلیه شرکت کنندگان با میوه و شام پذیرایی شدند.

 

منبع: شبکه بهداشت و درمان فردوس تعداد بازدید: 45 تاریخ درج: 1395/02/05
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- شهرستان فردوس - خيابان خرمشهر - شبكه بهداشت و درمان شهرستان فردوس
تلفن: 32722976-056     دورنگار: 32723111-056   كدپستي     E-mail: ferdows[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal